Blijf op de hoogte van nieuws en acties. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis niets.
Via onderstaande opties kun je contact met ons opnemen en je vraag stellen.
Inspiratie
Havana, 1967. Op de Salon de Mayo hangen werken van Magritte en Picasso, en hoge kunst komt ineens binnen handbereik van een groot publiek. Renaud Salmon, Chief Creative Officer van Amouage, dook in de geschiedenis van deze legendarische tentoonstelling en raakte vooral gefascineerd door het surrealisme: een kunststroming die verwachtingen telkens weer op het verkeerde been zet.
Met die gedachte ging hij naar de parfumeurs. Hij vroeg om een geur die zou werken als een surrealistisch schilderij, met een opening die niets verraadt over het slot. Een ontwikkeling die als een complete verrassing komt, en toch volkomen klopt voor een huis dat zo trots is op zijn Omaanse erfgoed. Het antwoord was oud, misschien wel de meest Midden-Oosterse stijl die de parfumerie kent. Maar dan een oud zoals Amouage hem nog nooit eerder had uitgebracht.
Amouage noemt King Blue zelf de vereniging van het echte en het onwerkelijke: een ontmoeting van vuur en nachtschade, van sappige mandarijn, grootse amber en sombere oud. Een droomachtig hout dat boven alles uittorent. Opus XV King Blue hoort bij de Library Collection, waarin het huis sinds 2010 zijn meest gedurfde composities onderbrengt. De geur zit in de iconische khanjar-flacon in een warme truffeltint, en de verpakking draagt blauw getinte kunst van Louise Mertens.
Parfumeurs
Alexis Grugeon en Hamid Merati-Kashani. Samen kozen zij voor een uitzonderlijke kwaliteit oudolie, geproduceerd door Ajmal en bekend onder de naam Oud Silver. Juist het contrast in dit materiaal, tussen dierlijke zeggingskracht en soepele elegantie, geeft King Blue zijn eigen persoonlijkheid.
Geurfamilie
Fruitig, amberachtig, houtachtig.
De olfactorische compositie
Topnoten: mandarijn, zwarte bes, roze peper
Hartnoten: wierook, amber
Basisnoten: sandelhout, eikenhout, patchoeli, Oud Silver, leer
De signatuur van Opus XV King Blue
De naam is een knipoog. Met blauwe geuren bedoelt de parfumwereld frisse, voorspelbare parfums met een keurig karakter, en precies zo begint King Blue: onschuldig en zonnig. Sappige mandarijn opent helder en vrolijk, roze peper laat er kleine vonkjes overheen springen en zwarte bes geeft een strak, licht zurig randje. Even denk je te weten waar dit naartoe gaat.
Dan begint er een andere melodie te spelen. Amber legt zich warm en zinnelijk tegen de mandarijn aan, wierook trekt een rookspoor door het hart en eikenhout brengt een droge, stevige houtigheid. En voor je het doorhebt, heeft de oud toegeslagen. Oud Silver is bijna ongetemd dierlijk. Samen met patchoeli, wierook en sandelhout gromt hij op de huid, terwijl leer de compositie een donkere, soepele glans geeft.
Toch wordt het nooit ruw. Waar je een wilde oud zou verwachten, blijft King Blue maatwerk: de randen zijn met grote precisie afgewerkt en sandelhout houdt alles rond en gepolijst. Met 35 procent parfumolie en tien weken rijping, vijf weken maceratie en vijf weken maturatie, ontvouwt de geur zich in rustige lagen op de huid. Is hij aards, stevig geworteld in de grond, of zweeft hij op een hoger plan, zorgeloos en licht? Het antwoord is voor iedereen anders, en het komt altijd als een donderslag bij heldere hemel.
Wat ons ParfuMaria team van deze geur vindt
King Blue is voor ons een van de meest speelse delen van de Library Collection. Wij houden van het moment waarop hij van gezicht verandert. De eerste minuten zijn zo fris en open dat je nauwelijks oud verwacht, en juist daardoor komt de diepte van Oud Silver, leer en wierook later zo sterk binnen. Het is een oud voor wie zich graag laat verrassen: wat begint als een heldere citrusgeur, eindigt in iets veel diepers en donkerders.
Draag hem op een koele avond, of op een dag waarop je iets van jezelf wilt laten zien zonder het meteen te verklappen. Geef hem de tijd op je huid. Het verhaal van King Blue draait om de ommekeer, en die komt pas na de eerste indruk.
Nog geen beoordelingen
Via onderstaande opties kun je contact met ons opnemen en je vraag stellen.
Wat vind je van het artikel?